מאמרי איציק מצברים

מצברים ישנים של רכבים ממגרשי מכוניות
בעולם קיימים מגרשי מכוניות לפירוק אליהם מגיעים מכונית שניזוקו או נפגעו בתאונות דרכים והם לא יכולים להמשיך ולנוע על הכביש. > קרא עוד

חלקי חילוף לרכב קרייזלר וויאג'ר היכן לרכוש נכון
בשנות התשעים כאשר נפתחה ישראל ליבוא של כלי רכב אמריקאים קלאסיים דוגמא קריילזר ושברולט, יכולנו לראות בכבישים את כל מה שראינו בסרטים אמריקאים וחלמנו עליו. מכוניות אמריקאיות קלאסיות משייטות להן ברחובות הערים ובכבישים בינעירוניים. רק היינו צריכים לשמוע קצת קאנטרי בשביל להרגיש אמריקה. > קרא עוד

שמירה על המצבר וטיפול בבעיות
המצבר הינו אחד החלקים החשובים ברכב ובלעדיו לא ניתן להניע את המכונית... > קרא עוד

טיפים איציק מצברים

מאמרים

איציק מצברים> מאמרים> תחזוקת רכב ? דברים חשובים שיש לדעת


תחזוקת רכב ? דברים חשובים שיש לדעת

 

נכון להיום, מרבית התקלות שבעלי רכבים נתקלים בהם הם כתוצאה מאי תחזוקה נכונה ורציפה של כלי הרכב שלהם. תחזוקה בצורה לקויה גורמת למעשה לבעיה קטנה להפוך לגדולה במשך הזמן, ודבר המשפיע על עלות התיקון ואף במקרים קיצוניים יותר להשבתת הרכב למספר ימים.

 

להלן מספר טיפים בנוגע לתחזוקה נכונה של מצברים וצמיגים

 

תחזוקה נכונה של מצברים

מצבר לרכב הינו אביזר המתחמם במהירות במידה ומופעל עליו כוח רב או לחלופין לחץ. בכל מצבר ישנם מים מזוקקים, ועלינו לבדוק באופן תדיר ושטוף כשהמצבר אינו יבש בשביל שיוכל לעבוד בצורה תקינה. המים מאפשרים למצבר לעמוד בלחצים המופעלים עליו. בעת רכישת המצבר, עליכם לבדוק עם המוכר לגבי עמידות המצבר בחום. ככל שהמצבר יוכל לעמוד ביותר עומסים המופעלים עליו, כך באותה מידה אורך חייו יהיה ארוך יותר. חשוב שהמצבר יתמוך בשיטה הירוקה, כלומר החומר ממנו ייצרו אותו עומד בתקנים המחמירים של משרד התחבורה לא פחות מאשר בנייה בשיטה הירוקה. קרא עוד האם אינטרקליק בנייה ירוקה יקר יותר מהבניה המסורתית שאנו מכירים.

עמידות בפני רעידות

כאשר אתם בנסיעה והמנוע בפעולה, נוצרות כתוצאה מכך ויברציות גם לגבי המצבר. כמו כן, רעידות נוספות יכולות להגיע כתוצאה מנסיעה על כבישים משובשים או במהלך תיקון, דבר היוצר רעידות במצבר ועלול לשבש את פעולתו התקינה. כשאר אתם רוכשים מצבר עליכם לבדוק את עמידותו בפני רעידות, וככל המצבר יהיה עמיד יותר בפני רעידות כך באותה מידה אורך חייו יהיה ארוך יותר. כמו כן, ישנם מצבים בהם אתם עומדים בפני החלפת מצבר כמו כל חלקי חילוף כאלו או אחרים ברכב וכמו בתחומים נוספים כמו: חלקי חילוף למשאיות. בדקו היטב לפני רכישת מצבר או כל כלי חלופי אחר ברכב

 

תחזוקה נכונה של צמיגים

 

מתי להחליף צמיגים ברכב?

צמיגי הרכב הם המעניקים לנו את בטחון האחיזה בכביש. מאחר והצמיג הוא הגורם הנמצא במגע ישיר עם התשתית המשמשת אותנו, חשיבות השמירה על תקינותו גדולה כמעט יותר מכל מערכת אחרת ברכב. הצמיגים הם אלו המספקים לנו את הבטחון בעת ביצוע פניות ופניות פרסה, בלימות ואף בלימות פתע, בנסיעה בתנאי ראות קשים ובתנאי מזג אוויר לא נוחים, נסיעה בשטחים לא סלולים או לא נוחים ועוד. בשל הסיבות הללו, חשוב להיות ערניים למצב הצמיגים, לא להתייחס אליהם כאל מובן מאליו ולבדוק אותם אחת לתקופה.

החלפת צמיגים – חובה לשמירה על הרכב

החלפת צמיגים ברכב הינה חלק אימננטי בתחזוקת כל כלי רכב. ברוב המקרים, אורך החיים הממוצע של צמיג מגיע לארבע שנים, אולם בהחלט לא ניתן לקבוע נתון זה באופן סטטי ומוחלט. זמני החלפת צמיגים מושפעים מתדירות השימוש ברכב, אופן הנהיגה ברכב, תנאי מזג האוויר ואיכות התשתיות, שימוש בזוויות היגוי לא מתאימות, תחזוקה לא מספקת של האוויר בצמיגים ועוד – כל אלו משפיעים על אורך חיי הצמיג, לטובה ולרעה.

המאמר הבא מפרט את המידע החשוב ביותר אודות החלפת צמיגים. תמצאו בו מידע קונקרטי המדריך לגבי תקופת החלפת הצמיגים החשוב לבעלי רכבים.

בדיקת עומק

צמיגים יש להחליף כאשר עומק החריץ בסוליית הצמיג אינו עולה על 2.5 מ"מ. במידה והצמיג אינו נראה שחוק או עייף אולם החריצים שלו עדיין עמוקים – לא ניתן להסיק מכך כי הצמיג במצב תקין. צמיג מתייבש וברגע שמבחינים כי עומק החריצים קטן – יש צורך בהחלפה.

חשוב לדעת שבדיקה תקופתית של צמיגים זה בדיוק כמו טבעות אירוסין אם לא תבדוק אותם בכל תקופה הם עלולים לשחוק עם הזמן רק שבשונה מטבעת- מדובר בחיים שלך.

גיל הצמיג

כדי לדעת לפני כמה שנים יוצר הצמיד יש להתבונן על דפנותיו. שתי הספרות הראשונות מייצגות את השבוע בשנה בו יוצר, ואילו השתיים האחרות מסמלות את שנת הייצור של הצמיד. אסור לקנות צמיג שאינכם יודעים מתי יוצר! בשוק מסתובבים לא מעט צמיגים באיכות גרועה הנמכרים ללקוחות במחירים מלאים. צמיגים אלו מסכנים את הנהג ברכב וגורמים לו לשלם פעמיים.

מהירות נסיעה מומלצת

המהירות הממוצעת האידיאלית לשמירה על חיי הצמיג הינה 80 קמ"ש, כאשר במהירויות גבוהות יותר הצמיג עובר בלאי מואץ המקצר את חייו בלא פחות מ-25%.

 
חזרהחייג עכשיו: 077-7298734
מתלבט? תן למומחים שלנו לעזור!
מלא פרטייך ונציג יצור עמך קשר בהקדם!

מחירון מחירים מפתיעים (המחירים כוללים מע”מ!)

* כל המחירים כוללים מע"מ ומותנים בהחזרת המצבר הישן.
alt