מאמרי איציק מצברים

מצברים ישנים של רכבים ממגרשי מכוניות
בעולם קיימים מגרשי מכוניות לפירוק אליהם מגיעים מכונית שניזוקו או נפגעו בתאונות דרכים והם לא יכולים להמשיך ולנוע על הכביש. > קרא עוד

חלקי חילוף לרכב קרייזלר וויאג'ר היכן לרכוש נכון
בשנות התשעים כאשר נפתחה ישראל ליבוא של כלי רכב אמריקאים קלאסיים דוגמא קריילזר ושברולט, יכולנו לראות בכבישים את כל מה שראינו בסרטים אמריקאים וחלמנו עליו. מכוניות אמריקאיות קלאסיות משייטות להן ברחובות הערים ובכבישים בינעירוניים. רק היינו צריכים לשמוע קצת קאנטרי בשביל להרגיש אמריקה. > קרא עוד

שמירה על המצבר וטיפול בבעיות
המצבר הינו אחד החלקים החשובים ברכב ובלעדיו לא ניתן להניע את המכונית... > קרא עוד

טיפים איציק מצברים

מאמרים

איציק מצברים> מאמרים> שמירה על המצבר וטיפול בבעיות


שמירה על המצבר וטיפול בבעיות

המצבר הינו אחד החלקים החשובים ברכב ובלעדיו לא ניתן להניע את המכונית. המצבר הוא הלב של מערכת החשמל ויש לו תפקיד קריטי ליצירת המתח החשמלי הנדרש להתנעת הרכב ולעבודה תקינה של כל מערכות החשמל. חשוב לדעת כי מצבר מחזיק בין שנתיים לשלוש אך ככל ששומרים עליו ומטפלים בבעיות בזמן, ניתן להאריך את חייו ובעיקר להימנע ממצבים בהם הרכב אינו מניע, כאשר לרוב מקרים אלה קורים בדיוק כאשר ממהרים לפגישה, לקניות או לאסוף את הילדים. לכן, חשוב מדי פעם לבדוק את המצבר ויש בדיקות שניתן לבצע לבד אך יש בדיקות הדורשות ציוד מקצועי שנמצא במוסכים ואצל חשמלאי רכב מורשים.

 

טיפים לשמירה על המצבר

 

אורך חיי המצבר נקבע לפי מתח הטעינה שמסופק על ידי האלטרנטור. עודף או חוסר טעינה גורמים לקיצור חיי המצבר ולכן חשוב לבדוק את מתח הטעינה על ידי חשמלאי רכב מורשה. כאשר הרכב אינו נמצא בשימוש רב חשוב לבצע את הבדיקה אחת לכמה חודשים מאחר והמצבר מתרוקן ונדרש מתח גבוה להתנעה, במיוחד כאשר יש עומס מערכות חשמל התלויות במצבר, ביניהן חלונות חשמליים, מזגן, אורות ביום, מערכת שמע ועוד.

 

כאשר חלפו שנתיים מרגע קניית המצבר מומלץ אחת לכמה חודשים לגשת למוסך או לחשמלאי הרכב על מנת לבדוק את תקינות המצבר ואת מתח הטעינה. גילוי מוקדם ימנע תקלות כמו אי יכולת להניע את הרכב, במיוחד בימים קרים כמו בחורף.

 

כמו כן, חשוב אחת לכמה שבועות לבדוק את גובה המים במצבר. יש לציין כי אם חסרים מים המצבר עלול להפסיק לפעול. יש למלא רק מים מזוקקים מאחר ומילוי מים רגילים יגרום לנזק מידי למצבר ויש להחליפו.

 

בנוסף, חשוב לבדוק האם יש קורוזיה על הקטבים של המצבר ובמידה ומגלים סימני קורוזיה חשוב לנקות אותם היטב. את הקורוזיה ניתן לנקות באמצעות מים רותחים ואחרי ייבוש מומלץ להתיז חומר מונע קורוזיה. את הספריי ניתן לרכוש בתחנות דלק, במוסכים ובחנויות המתמחות באביזרי רכב.

 

נקודה נוספת שחשוב לדעת היא בדיקת מיקום המצבר בתושבת. למצבר שאינו יושב היטב במקום עלולים להיגרם נזקים שונים כמו סדק בגוף המצבר, זליגת מים החוצה והופעת קורוזיה, ניתוק כבלים וכדומה. קרא עוד על טיפול במצברים.

 

קיימים סוגים רבים של מצברים המתאימים לסוגי רכבים ושימושים שונים, המצברים הפרטיים המשמשים אותנו בכלי הרכב שונים מאוד ממצברים תעשייתיים כמו מצברים בבית חולים וטריני או בית חולים רגיל. בית חולים וטרינרי מקצועי למשל מחזיק מעין מצבר (גנרטור חירום) חזק ולו שימושים אחרים. אל תשכחו שחשוב להבדיל בין טיפול במצברים לכלי רכב ולמצברים תעשייתים. 

 

בדיקה מקצועית

 

כאמור, יש בדיקות שניתן לבצע על בסיס יומיומי או אחת לכמה ימים כדי לוודא את תקינות המצבר להימנע ממצבי ביש. יחד עם זאת חשוב לפנות לשירות של מוסכי פורד מורשים במידה ויש לכם פורד, או למוסך רלוונטי בהתאם לדגם הרכב שלכם, על מנת לבדוק אחת לתקופה את מתח הטעינה ואת תפקוד המצבר. החלפת המצבר בזמן חוסכת עוגמת נפש והוצאות מיותרות כמו קריאה לגרר או לרכב חילוץ, וכדאי לדעת כי יש מקרים בהם המצבר התרוקן אך הוא עדיין שמיש וכל שנדרש הוא להטעין אותו מספר שעות.
חזרהחייג עכשיו: 077-7298734
מתלבט? תן למומחים שלנו לעזור!
מלא פרטייך ונציג יצור עמך קשר בהקדם!

מחירון מחירים מפתיעים (המחירים כוללים מע”מ!)

* כל המחירים כוללים מע"מ ומותנים בהחזרת המצבר הישן.
alt