מאמרי איציק מצברים

מצברים ישנים של רכבים ממגרשי מכוניות
בעולם קיימים מגרשי מכוניות לפירוק אליהם מגיעים מכונית שניזוקו או נפגעו בתאונות דרכים והם לא יכולים להמשיך ולנוע על הכביש. > קרא עוד

חלקי חילוף לרכב קרייזלר וויאג'ר היכן לרכוש נכון
בשנות התשעים כאשר נפתחה ישראל ליבוא של כלי רכב אמריקאים קלאסיים דוגמא קריילזר ושברולט, יכולנו לראות בכבישים את כל מה שראינו בסרטים אמריקאים וחלמנו עליו. מכוניות אמריקאיות קלאסיות משייטות להן ברחובות הערים ובכבישים בינעירוניים. רק היינו צריכים לשמוע קצת קאנטרי בשביל להרגיש אמריקה. > קרא עוד

שמירה על המצבר וטיפול בבעיות
המצבר הינו אחד החלקים החשובים ברכב ובלעדיו לא ניתן להניע את המכונית... > קרא עוד

טיפים איציק מצברים

מאמרים

איציק מצברים> מאמרים> רכבים המונעים בגז ? רשימת דגמים


רכבים המונעים בגז ? רשימת דגמים

המחיר הגבוה של הדלק, שבא לידי ביטוי גם בתשלום של הנהג בתחנת הדלק וגם בפגיעה הבלתי מבוטלת באיכות הסביבה ובאוויר שכולנו נושמים, מוביל לכך שיותר ויותר בני אדם יחפשו תחליפים למנוע הבנזין, שעולה להם (ולכדור הארץ) ביוקר.

אופניים הם פתרון לטווח מוגבל, על התחבורה הציבורית בישראל אי אפשר לסמוך ומכוניות חשמליות מחייבות טעינה אחרי זמן קצר יחסית – כך שבאופן טבעי מתבלטת האופציה של רכבים המונעים בגז (או ליתר דיוק, רכבים שמאפשרים בחירה בין הנעה בבנזין לבין הנעה בגז בכל שלב של כל נסיעה).

מסיבות שונות מספרם של כלי הרכב עם מערכות גפ"מ (גז פחמימני מעובה, שהוא הגז המשמש להנעת כלי רכב) בארץ עדיין נמוך יחסית, אבל בעולם (ובפרט למשל בדרום קוריאה, אוסטרליה ואיטליה) ישנם מיליוני כלי רכב כאלה. גם לכם האופציה של הסבת רכב לגז עשויה לחסוך כסף רב, ובמקביל לעזור לשמור על כדור הארץ.

איך עוברים לגז?

באופן עקרוני בכל רכב ניתן להתקין מערכת גפ"מ, פרט לרכבים המונעים בדיזל ולמספר מצומצם של מכוניות שהמנוע שלהם פועל בשיטת הזרקה ייחודית.

התקנת מערכת הסבה מתבצעת במרבית המקרים בתוך יום עבודה אחד, ולאחר מכן מבוצעת בדיקה ע"י מהנדס מורשה לכך, שמאשר את השימוש ברכב.

בנוסף, רוב יצרניות הרכב בעולם מייצרות דגמים שמאפשרים מלכתחילה הנעה גם בגז (גפ"מ או גז טבעי), לרוב במקביל להנעה באמצעות בנזין. החברה הראשונה שהביאה לישראל דגמים עם הנעה גם בגז הייתה סובארו, עם האאוטבק (רכב קרוסאובר עם מנוע בנפח 2.5 ליטר) וה-B4 (רכב מנהלים שיכול לשמש גם כמכונית משפחתית גדולה, גם כן עם מנוע בנפח 2.5 ליטר).

דגמים נוספים שמוצעים גם בגרסה הכוללת מערכת הנעה בגז מובנית בתוכם הם פורד פלקון, פיאט פונטו, פיאט סיינה, פיאט מולטיפלה, שברולט קוולייר, דאצ'יה דאסטר, דאצ'יה סנדרו, שברולט ספארק, פולקסווגן גולף, פולקסווגן פולו, מאזדה 2 והטנדרים שברולט סילברדו ופורד F150.

יתרונות ההנעה בגז

הנעה באמצעות גז מבטיחה 3 יתרונות משמעותיים למי שבוחר את אחד הדגמים שמאפשרים אופציה זו:

* ראשית, חיסכון כספי: מחירו של הגז נמוך משמעותית ממחירו של הבנזין – כ-50% ביחס אליו – ומאחר שמספר הקילומטרים שאפשר לנסוע עם ליטר אחד של בנזין גדול רק בכ-10% ממספר הקילומטרים שמאפשר ליטר גז, הרי שעלות כל נסיעה הופכת נמוכה יותר במידה ניכרת.

* שנית, בלאי מופחת: בפרט נהנים מהעובדה ששריפת גז היא תהליך נקי יותר משריפת בנזין ראש המנוע וצינורות הפליטה. בזכות הבלאי המופחת אתם חוסכים גם ביקורים במוסך וגם כמובן את עלות החלפתם של הפריטים הנ"ל בתדירות גבוהה מדי. עוד כדאי לדעת שהטיפול הייעודי היחידי לרכב שעבר הסבה לגז הוא החלפת המסננים של מערכת הגז אחת ל-15,000 ק"מ.

* צמצום זיהום האוויר: יתרון שממנו נהנים כולנו, שהרי יש רק כדור ארץ אחד שעליו אנחנו יכולים לחיות ושאנחנו מחויבים להגן עליו למען הדורות הבאים.
חזרהחייג עכשיו: 077-7298734
מתלבט? תן למומחים שלנו לעזור!
מלא פרטייך ונציג יצור עמך קשר בהקדם!

מחירון מחירים מפתיעים (המחירים כוללים מע”מ!)

* כל המחירים כוללים מע"מ ומותנים בהחזרת המצבר הישן.
alt