מאמרי איציק מצברים

מצברים ישנים של רכבים ממגרשי מכוניות
בעולם קיימים מגרשי מכוניות לפירוק אליהם מגיעים מכונית שניזוקו או נפגעו בתאונות דרכים והם לא יכולים להמשיך ולנוע על הכביש. > קרא עוד

חלקי חילוף לרכב קרייזלר וויאג'ר היכן לרכוש נכון
בשנות התשעים כאשר נפתחה ישראל ליבוא של כלי רכב אמריקאים קלאסיים דוגמא קריילזר ושברולט, יכולנו לראות בכבישים את כל מה שראינו בסרטים אמריקאים וחלמנו עליו. מכוניות אמריקאיות קלאסיות משייטות להן ברחובות הערים ובכבישים בינעירוניים. רק היינו צריכים לשמוע קצת קאנטרי בשביל להרגיש אמריקה. > קרא עוד

שמירה על המצבר וטיפול בבעיות
המצבר הינו אחד החלקים החשובים ברכב ובלעדיו לא ניתן להניע את המכונית... > קרא עוד

טיפים איציק מצברים

מאמרים

איציק מצברים> מאמרים> מצבר ואבחון בעיות


מצבר ואבחון בעיות

מצבר, אחד הפריטים החשובים ביותר בכל כלי הרכב באשר הם. החל מרכבים פרטיים, אופנועים ועד למשאיות, אוטובוסים ואפילו אופנועי ים. למרות חשיבותו הגדולה של המצבר עדיין אנשים רבים אינם יודעים כיצד לזהות כאשר מדובר בתקלה שמקורה במצבר ומאידך על תקלה שמקורה ברכיבים אחרים ברכבם.

מצברים – כיצד לאבחן בעיה במצבר?

כלי רכב (ואין זה משנה מהו גודלו) מאופיין בתקלות דומות. אז כיצד ניתן לדעת אילו תקלות מקורן במצבר ואילו הקשורות בחלקי חילוף לרכב ? ובכן, כאשר מדובר על תקלה של מצבר לרכב ישנם מספר סממנים והם: ראשית כל, כאשר מדובר על תקלה שמקורה במצבר כאשר בעל כלי הרכב ינסה להתניע את רכבו הוא יתקל בבעיה. יכול להיות שהרכב לא יתניע בכלל או לחילופין יכול להיות שרכבו אכן יתניע אך ישמיע מעין קול של "תקתוקים" – דבר שמעיד שהמצבר, ככול הנראה, בדרכו לשבוק חיים.

בעיות נוספות שיכולות להעיד על כך שהמצבר איננו בשיאו כבר והוא עלול לעשות לבעל הרכב "בעיות" בהמשך הדרך היא כאשר הוא צופר בצופר הרכב ובמקום קול צפירה חזק הוא מקבל צפירה חלשה שאיננו רגיל אליה. כמו כן, הדלקה של אורות הרכב במצב הנ"ל תלווה באורות מעומעמים בלוח השעונים ורדיו שאיננו פועל בצורה סדירה.

בדיקת מוקדמת של המצבר

על מנת לא להגיע למצב בו הרכב נעמד באמצע הכביש עקב שביקת חיים של המצבר, ניתן לבצע בו מספר בדיקות. השלב הראשון הוא למעשה השלב החיצוני, כלומר, בודקים את המצבר ומנסים לראות האם יש בו סדקים, האם החיבורים נקיים מנוזלים או לכלוך והאם קיימת חלודה או קורוזיה על המצבר.

השלב הבא בבדיקה מהסוג הנ"ל היא בדיקה של גובה המים במצבר. פעמים רבות אנשים לא מבינים שהסיבה שמצברם איננו עובד באופן שוטף זה משום שחסרים בו פשוט מים ואין כל צורך להחליפו. עם זאת, יש לציין – אסור בשום אופן להכניס למצבר מים רגילים אלא מים מזוקקים בלבד. בעת מילוי מים יש למלא מים עד לגובה של כ- 3 מ"מ (מתחת לקצה תא המילוי).

מה חשוב לזכור?

חשוב מאוד לזכור שבמידה ואכן הולך המצבר (כאשר יש לזכור שמדובר בדבר טבעי לחלוטין. מצבר איננו מוצר עם איכות חיים ארוכה במיוחד) יש לדעת שיש להתאים את המצבר לרכב (אין זה משנה אם מדובר על מצברים בחיפה או לחילופין על מצברים בתל אביב). מעבר לכך, מומלץ שלא להתפתות למחירים מוזלים – הדבר יכול להעיד לפעמים על מצבר באיכות ירודה.
חזרהחייג עכשיו: 077-7298734
מתלבט? תן למומחים שלנו לעזור!
מלא פרטייך ונציג יצור עמך קשר בהקדם!

מחירון מחירים מפתיעים (המחירים כוללים מע”מ!)

* כל המחירים כוללים מע"מ ומותנים בהחזרת המצבר הישן.
alt