מאמרי איציק מצברים

מצברים ישנים של רכבים ממגרשי מכוניות
בעולם קיימים מגרשי מכוניות לפירוק אליהם מגיעים מכונית שניזוקו או נפגעו בתאונות דרכים והם לא יכולים להמשיך ולנוע על הכביש. > קרא עוד

חלקי חילוף לרכב קרייזלר וויאג'ר היכן לרכוש נכון
בשנות התשעים כאשר נפתחה ישראל ליבוא של כלי רכב אמריקאים קלאסיים דוגמא קריילזר ושברולט, יכולנו לראות בכבישים את כל מה שראינו בסרטים אמריקאים וחלמנו עליו. מכוניות אמריקאיות קלאסיות משייטות להן ברחובות הערים ובכבישים בינעירוניים. רק היינו צריכים לשמוע קצת קאנטרי בשביל להרגיש אמריקה. > קרא עוד

שמירה על המצבר וטיפול בבעיות
המצבר הינו אחד החלקים החשובים ברכב ובלעדיו לא ניתן להניע את המכונית... > קרא עוד

טיפים איציק מצברים

מאמרים

איציק מצברים> מאמרים> מצברים למשאיות ? כל מה שנהג המשאית צריך לדעת על מצברים למשאיות


מצברים למשאיות ? כל מה שנהג המשאית צריך לדעת על מצברים למשאיות

 

משאית נתפסת בעינינו כאחד מכלי התחבורה החזקים ביותר שיש, ובצדק גמור. עם זאת, הרי שבכוחו של מצבר אחד קטן, לפחות באופן יחסי, להשבית את המשאית לחלוטין. היות ומדובר בשדה משחק רחב ביותר, עם סוגים שונים של מצברים, ראוי להכיר אותו לעומק. אנחנו ננסה לעזור לכם בכך.

מהם מצברים למשאיות?

מצברים למשאיות מהווים אחד החלקים המרכזיים במשוואה המרכיבה כל משאית. ממש כמו סוגיות דוגמת מדבקות לרכב או זיוודו, אפשרויות המצבר נסתרות מעיני רבים. ובכן, ברמה הכללית המדובר הוא מאגר חשמלי אשר נועד לתפעל את כל המערכות החשמליות אשר בוודאי מאפיינות כל משאית- החל מהתנעה שלה, ועד להפעלת מערכות מסוימות בתוכה.

להבדיל מהמשתנים המרכיבים עיטוף משאיות, הרי שהמורכבות של המצברים באה לידי ביטוי, בעיקר, במבנה הפנימי שלהם. יש כאן לא מעט חלקים רגישים, אשר זקוקים לחלל נרחב. כמו כן, הרי שסוגים שונים של מצברים נבדלים ביניהם גם בעוצמת הזרם החשמלי שהם מספקים, נגזרת של צריכת החשמל של המשאית. וכן, גם כאן עוצמה זו גבוהה בעשרות אחוזים מזו של הרכב הפרטי הממוצע.

עלות המצבר

אין זה סוד, אם כך, שרכישת מצבר למשאית אינה העסקה הזולה ביותר שניתן לעשות. לשם השוואה, מחיר מצבר מסוג זה עשוי להגיע גם לכ-1,500 ש''ח, להבדיל ממאות השקלים הבודדים הנדרשים למצבר "רגיל". עם זאת, עקב חשיבותו הרבה של המצבר, ברור כי אין להתפשר כאן בבחירה של מצבר פשוט.

אז מה כן ניתן לעשות? פשוט מאד. כיום, קיים שוק פורה ביותר של מצברים משומשים, לרוב כאלה אשר עברו שחזור אצל היצרן, או לחילופין באמצעות אדם פרטי. המחיר, כמובן, זול הרבה יותר. עם זאת, כאשר נוקטים בדרך זו, יש להיזהר שלא לרכוש מצבר שאינו תקין, או לחילופין כזה שיחזיק מעמד שבועות ספורים בלבד. רכישה מסוג זה עלולה לסכן את הנהג, כמו גם לפגוע בשגרת העבודה כולה.

חשוב לשמור על ההוראות

גם לאחר שרוכשים מצבר לרכב, ואפילו כזה המתאים למכונית כמו כפפה, עבודתו של נהג המשאית לא תמה. תחזוקה של מצבר מצריכה גם היא מאמצים מסוימים מצידו של הנהג. נדרש ממנו להיצמד להוראות היצרן, ובכל מקרה לא לבצע דברים אשר מסכנים את המצבר אשר רכש לא מכבר. כמו כן, הרי שנדרש ממנו לבצע לא מעט בדיקות תקופתיות, אשר מתייחסות במידה רבה למצבר.

ניתן לבצע סקר שוק

בדיוק כמו כל מוצר שאנחנו עורכים סקר שוק לפני שרוכשים: בין אם זה טבעות אירוסין אינטרקליק או מצברים למשאיות אנו נבצע סקר שוק. על מנת לבצע בחירה מושכלת של מצברים למשאיות, ניתן בהחלט לבדוק את שדה המשחק לעומק. היות ויש לא מעט סוגים של מצברים, וכן גופים שונים המוכרים אותם, רצוי מאד לבצע השוואת מחירים. פערי מחירים, כפי שכבר רמזנו, עשויים להגיע לעשרות אחוזים, דבר שמתבטא, גם כן, במאות שקלים. נקודה חשובה נוספת שיש לציין היא שבדרך לבחירה המושכלת אפשר בהחלט להתייעץ אם אנשי מקצוע הבקיאים בתחום.

 
חזרהחייג עכשיו: 077-7298734
מתלבט? תן למומחים שלנו לעזור!
מלא פרטייך ונציג יצור עמך קשר בהקדם!

מחירון מחירים מפתיעים (המחירים כוללים מע”מ!)

* כל המחירים כוללים מע"מ ומותנים בהחזרת המצבר הישן.
alt