מאמרי איציק מצברים

מצברים ישנים של רכבים ממגרשי מכוניות
בעולם קיימים מגרשי מכוניות לפירוק אליהם מגיעים מכונית שניזוקו או נפגעו בתאונות דרכים והם לא יכולים להמשיך ולנוע על הכביש. > קרא עוד

חלקי חילוף לרכב קרייזלר וויאג'ר היכן לרכוש נכון
בשנות התשעים כאשר נפתחה ישראל ליבוא של כלי רכב אמריקאים קלאסיים דוגמא קריילזר ושברולט, יכולנו לראות בכבישים את כל מה שראינו בסרטים אמריקאים וחלמנו עליו. מכוניות אמריקאיות קלאסיות משייטות להן ברחובות הערים ובכבישים בינעירוניים. רק היינו צריכים לשמוע קצת קאנטרי בשביל להרגיש אמריקה. > קרא עוד

שמירה על המצבר וטיפול בבעיות
המצבר הינו אחד החלקים החשובים ברכב ובלעדיו לא ניתן להניע את המכונית... > קרא עוד

טיפים איציק מצברים

מאמרים

איציק מצברים> מאמרים> טיפים לשמירה על מצבר הרכב


טיפים לשמירה על מצבר הרכב

 

המצבר של הרכב שלכם הוא אחד המרכיבים החשובים בתפקודו של הרכב, למעשה אפשר להגיד אפילו שהמצבר של הרכב שלכם הוא לא פחות חשוב מפוליסת הביטוח לרכב שברשותכם שכן בלעדיו אתם אפילו לא תוכלו לעלות על הכביש עם האוטו.

אז על מנת להבטיח את תפקודו התקין של רכבכם, הנה מספר טיפים שיעזרו לכם לשמור על המצבר של הרכב שלכם:

 

1.      הגיל של מצבר לרכב הינו מרכיב חשוב – מצבר רכב בממוצע פועל בצורה תקינה לתקופה של 3 שנים, ישנם כמובן מצברים שמחזיקים מעמד יותר זמן, ניתן לבדוק במידה ומחליפים מצבר.
 

2.      במידה ואתם יודעים שאתם תעדרו לתקופה ממושכת ורכבכם יעמוד בחנייה ללא תזוזה, מומלץ לבקש מאחד השכנים להתניע את הרכב ולקחת אותו לסיבוב קצר בשכונה על מנת לוודא שהמצבר לא יתרוקן. תזכרו שגם כאשר הרכב לא מותנע ישנם רכיבים חשמליים אשר זוללים את הכוח של המצבר כגון השעון רכב אשר בהרבה מכוניות ממשיך לעבוד גם כאשר מחנה ולא עובד.
 

3.      כל 2 – 3 חודשים מומלץ לבדוק את רמת המים שבמצבר על מנת לוודא שלא התרוקן. במידה וחסר מים, תמלאו את המצבר עם מים מזוקקים בלבד  . יש למלא מים לפי הסימון שמופיע בתוך המצבר. מומלץ להשתמש במשפך ולשים לב שלא ממלאים יותר מדי מים במצבר.
 

4.      חשוב לשים לב עם הצטבר לכלוך בקטבים של המצבר שהוא בדרך כלל הצטברות של קורוזיה ואבנית. דבר זה עלול להפריע להולכה תקינה של חשמל במצבר הרכב. על מנת לנקות את הקורוזיה, אפשר להשתמש במברשת ומים, לאחר הניקוי מומלץ להשתמש בחומר המתאים להגנה מפני קורוזיה על מנת למנוע הצטברות מחדש של קורוזיה עם הזמן.
 

5.      מומלץ לבצע בדיקה למצבר הרכב פעם בשישה חודשים של מתח וטעינה, את הבדיקה יש לבצע אצל מוסך מקצועי אשר מתמחה בחשמלאות של רכבים.
 

6.      פעם ב – 12 חודשים יש לבדוק המים במצבר כמו כן, מומלץ מאוד לבצע שטיפה למצבר ולכל החיבורים שלו על מנת להסיר ממנו קורוזיה ואבנית במצטברים בכל מקרה עם הזמן עקב פליטת האדים של המצבר.

טיפ נוסף: וודאו שהרכב רוסס בהדברה ירוקה על ידי חברת הדברה מוסמכת כמו אינטרקליק ירוק, אם לא תעשו כן צפוי לכם בעיה עם המצבר. בדקו כאן שאלות ותשובות אינטרקליק נפוצות בהדברה.
חזרהחייג עכשיו: 077-7298734
מתלבט? תן למומחים שלנו לעזור!
מלא פרטייך ונציג יצור עמך קשר בהקדם!

מחירון מחירים מפתיעים (המחירים כוללים מע”מ!)

* כל המחירים כוללים מע"מ ומותנים בהחזרת המצבר הישן.
alt