מאמרי איציק מצברים

מצברים ישנים של רכבים ממגרשי מכוניות
בעולם קיימים מגרשי מכוניות לפירוק אליהם מגיעים מכונית שניזוקו או נפגעו בתאונות דרכים והם לא יכולים להמשיך ולנוע על הכביש. > קרא עוד

חלקי חילוף לרכב קרייזלר וויאג'ר היכן לרכוש נכון
בשנות התשעים כאשר נפתחה ישראל ליבוא של כלי רכב אמריקאים קלאסיים דוגמא קריילזר ושברולט, יכולנו לראות בכבישים את כל מה שראינו בסרטים אמריקאים וחלמנו עליו. מכוניות אמריקאיות קלאסיות משייטות להן ברחובות הערים ובכבישים בינעירוניים. רק היינו צריכים לשמוע קצת קאנטרי בשביל להרגיש אמריקה. > קרא עוד

שמירה על המצבר וטיפול בבעיות
המצבר הינו אחד החלקים החשובים ברכב ובלעדיו לא ניתן להניע את המכונית... > קרא עוד

טיפים איציק מצברים

מאמרים

איציק מצברים> מאמרים> המצבר וחשיבותו


המצבר וחשיבותו

אחד הפריטים החשובים ביותר במערכת הרכב הוא המצבר. רבים נוטים לשים דגש על חשיבותו של המנוע אך למעשה ללא המצבר הרכב יעמוד במקום ולא יצליח לתפקד כלל וכלל. אז מדוע למצבר יש חשיבות כה גדולה בכל הנוגע לפעולתו של הרכב? התשובה לכך פשוטה: המצבר אחראי על סיפוק החשמל לרכב.

לדוגמא ומצבר הרכב איננו תקין הרי שבעל הרכב יתקשה להתניע ובמידה ואכן יצליח הוא ישמע מעין "תקתוקים" מוזרים בעת ניסיון זה. מעבר לכך, ללא מצבר איכותי הרי שהאורות בלוח השעונים יהיו עמומים, הרדיו לא יצליח לפעול באופן רציף, הצופר ישמיע רעש מוזר בעת הפעלתו וכן הלאה. אלו הן הסיבות המרכזיות שהופכות את טיפול המצבר לאחד הגורמים החשובים ביותר אליהם יש לשים לב כאשר יש ברשותנו כלי רכב.

מצברים - האם ניתן להאריך את חייהם?

אנשים רבים שמחזיקים ברשותם כלי רכב עוסקים פעמים רבות בשאלה הבאה: "האם אני יכול להאריך את חייו של המצבר ובכך למעשה לחסוך לי כסף?". התשובה לכך היא חד משמעית וכן, גם חיובית.

הדרכים להארכת חייו של המצבר הינם מגוונים, כמו למשל: שמירה על גובה המפלס של הנוזל וכן גם שמירה על גובה המפלס של מילוי המים המזוקקים. פרט נוסף שעוזר לשמר את חייו של המצבר הוא לשים לב שממלאים את המצבר לא במים רגילים, אלא רק במים מזוקקים. מומלץ גם לנקות את המצבר בעת הצורך. מצבר מלוכלך משמעותו ריקון איטי של המצבר.

החלפת המצבר

כמו כן, ישנן סיטואציות בהן אין לנו הרבה ברירות ואנו, בעל כורחנו, נאלצים להחליף את המצבר אשר נמצא ברשותנו. חשוב לציין שניתן לבצע את ההחלפה הנ"ל בכל מוסך מורשה לתיקון מצבר .

חשוב להבין שכאשר מבצעים רכישה מהסוג הזה אסור בשום אופן להתפשר על מוסך מורשה לתיקון מצבר .

ניתן למצוא מוסכים או לחילופין חברות המעניקות אפשרות לרכוש מהן מצברים, אך אין הדבר אומר שמדובר על מצברים איכותיים שיצליחו להחזיק לאורך זמן. מומלץ לבדוק את טיב החברה לפני שמחליטים לבצע אצלה רכישה מהסוג הנ"ל, כאשר כיום ניתן לבצע את הבדיקה על ידי רשת האינטרנט וחיפוש אחר המלצות ולעיתים אפילו הזהרות.

פרמטר נוסף אליו מאוד חשוב לשים אליו הוא תוקף האחריות של המצבר. בדרך כלל, כשמדובר על חברות איכותיות, אל מכירת המצבר תתלווה אחראיות של שנתיים עד שלוש שנים ושרות הכולל הובלות מצברים והתקנתם בבית הלקוח. עם זאת, ניתן למצוא חברות שמוכרות מצברים במחירים נמוכים, אך מעניקות על המצבר אחריות של שנה, דבר שאיננו מומלץ ואינו כדאי לכל הדעות.

 
חזרה

תגובות

מדהים ע"י לא ידוע ב 18-02-2014 ב 16:37
מדהים!!

הוסף תגובהחייג עכשיו: 077-7298734
מתלבט? תן למומחים שלנו לעזור!
מלא פרטייך ונציג יצור עמך קשר בהקדם!

מחירון מחירים מפתיעים (המחירים כוללים מע”מ!)

* כל המחירים כוללים מע"מ ומותנים בהחזרת המצבר הישן.
alt